قبل استفاده از خدمات سایت پی سی دانلود شما می بایستی شرایط زیر را پذیرفته باشید:

1- دانلود و استفاده از فایل های سایت، نیازمند دانش و مهارتی خاص است که هیچ ارتباطی با سطح تحصیلات (ممکن است شما کارشناس رشته نرم افزار باشید و همچنان نیاز به آموختن آن داشته باشید و ممکن است سطح تحصیلات شما ابتدایی باشد و از آنها کامل اطلاع داشته باشید) و یا رده بندی سنی شما ندارد و فقط کافی است آن را فرا بگیرید، ما در پی سی دانلود همواره سعی کرده ایم این موارد را در سایت به زبان ساده آموزش دهیم، لذا چنانچه شما در این زمینه اطلاعات کافی ندارید، قبل از دانلود هر فایلی راهنمایی هایی این صفحه را بخوانید.

2- محتوا هایی که بر روی سایت در طی 13 سال گرد آوری شده است هر یک شرایط و حداقل های استفاده خود را مطلبد، به عنوان مثال بازی/نرم افزاری که 12 سال پیش روی سایت قرار گرفته است ممکن است در حال حاضر بر روی ویندوز و یا سخت افزاری نسل جدید اجرا نشود! و یا نرم افزار/بازی های جدید ممکن است بر روی سخت افزار قدیمی شما اجرا نشود و این موضوع خارج از اختیار پی سی دانلود هست، ما سعی کرده ایم سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز را در توضیحات قرار دهیم لذا قبل از دریافت هر فایلی نسبت به سازگاری آن با محیط اجرای خودتان اطمینان لازم را کسب کنید.

3- فایل های که برای دانلود قرار داده شده است چندین بار تست شده است ولی احتمال دارد بنا به اتفاقات و خطاهایی که در سخت افزار/نرم افزار های نگهداری فایل ها در طی سال ها صورت می پذیرید دچار آسیب شوند در اینگونه موارد پی سی دانلود با در نظر گرفتن فرم "گزارش خرابی" سعی در تشخیص سریع و رفع عیب آنها را دارد.

4- هزینه های نگهداری و به روز رسانی سایت از حمایت کننده (اسپانسر) و نمایش تبلیغات تامین می شود و پی سی دانلود از دانلود مستقیم کاربران هیچ نفعی نمی برد و برای اینکه کاربران بتوانند فایلی را دانلود کنند به شرکت های میزبانی وب هزینه پرداخت می کند.
توضیح اینکه: برخی از کاربران زمانی که فایلی را دریافت می کنند و به هر دلیل موفق به استفاده از آن نمی شوند، دچار تصور غلطی می شوند با هر بار دانلود از سایت، نفعی عاید ما می شود و با همین هدف ما به صورت عمدی فایل های خراب را روی سایت قرار می دهیم تا به واسطه آن کسب در آمد داشته باشیم و یا میخواهیم بعد از دانلود ناموفق کاربر را مجبور به خرید آن کنیم که با توجه به توضیحات بالا، برداشت غلطی هست.

5- کلیه حقوق مادی و معنوی فایل های مختلف اعم از نرم افزار، بازی، کتاب و ... که بر روی سایت قرار می گیرند، متعلق به پدید آورنده های آن می باشد، پی سی دانلود با هدف دستیابی کاربران ایرانی به محتواهایی که به دلیل تحریم ها قابل تهیه برای ایرانیان داخل کشور نمی باشد و تنها به منظور استفاده های آموزشی و غیر تجاری آنها را منتشر می کند، چنانچه شما از محتوایی به هر نحو استفاده تجاری می کنید برای حمایت از صاحب اثر ملزم هستید، پس از طی دوره آزمایشی، آن را از صاحب اثر به صورت رسمی خریداری نمایید.

6- در رابطه با استفاده از محتواهایی که شامل قانون کپی رایت بین المللی می باشد، کاربرانی که جنبه شرعی آن برایشان حائز اهمیت است باید مطابق فتوای مرجع تقلید خود عمل نمایند.

7- پی سی دانلود صرفاً معرفی و منتشر کننده محتوا می باشد و مسئولیتی در رابطه با عملکرد و پشتیبانی آن ندارد، به عنوان مثال اگر نرم افزاری دانلود و استفاده نمودید و عملکرد آن دارای اشکال هست شرکت تولید کننده آن مسئول پشتیبانی عملکرد نرم افزار هست و تا زمانی که شما نرم افزاری را به صورت رسمی از تولید کننده خریداری نکرده باشید امکان استفاده از خدمات پشتیبانی را نخواهید داشت به همین دلیل چنانچه از نرم افزاری در مکان هایی که با داده های مهم سر و کار دارند قرار است استفاده کنید، برای بهره مندی از خدمات پشتیبانی در مواقع ضروری و همچنین دریافت منظم آپدیت های نرم افزار (که با هدف رفع اشکال ارائه می شوند) حتماً باید آن را به صورت رسمی از تولید کننده خریداری کنید.

8- مسئولیت استفاده به هر نحو از محتوا های سایت به عهده دریافت کننده می باشد و پی سی دانلود مسئولیتی در رابطه با اینکه اشخاص برای چه هدفی از آن استفاده کرده اند ندارد.